Kurti dhe Osmani bëjnë testin për koronavirusin, ja si rezultuan

0
629

 

KOSOVË

Kryeministri Albin Kurti dhe kryetarja e Parlamentit të Kosovës, Vjosa Osmani kanë kryer testin për koronavirusin dhe kanë rezultuar negativë.

Mediat kosovare raportojnë se ata kanë pasur që nga marrja e detyrës një sërë takimesh me përfaqësues të huaj dhe sot kryen testin.
Ndërkohë në Kosovë skena politike është ndezur teksa Albin Kurti kryeministri i Kosovës shkarkoi ministrin e brendshëm Agim Veliun.

LDK ka reaguar ashpër teksa Isa Mustafa kryetari i saj i ka vendosur ultimatum LVV të rikthejë në detyrë Veliun ose koalicioni do të prishet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here