Nje ngjarje e rende ka nodhur pasditen e sotme ne Vau Dejes te Shkodres, teksa nje 67 vjecare ka humbur jeten aksidentalisht. Burime nga policia bejne me dije se shtetasi N.Th ka qene duke transportuar nje pllake guri per ne varrezat katolike nga ku eshte penguar duke i rene keshtu ne koke pllaka duke i marre jeten.

Vau i Dejës/ Shkodër
Informacion paraprak: Më datë 07.06.2021, rreth orës 17.00, shtetasi N.Th, 67 vjeç, duke transportuar një pllakë guri për në varrezat katolike të fshatit Shkjezë, Bushat, Vau i Dejes, dyshohet se aksidentalisht është penguar duke i rënë pllaka e mermerit në kokë dhe për pasojë shtetasi N.Th ka humbur jetën.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarje.

LEAVE A REPLY