Pergjate javes qe lame pas ne spitalin rajonal te Shkodres nuk eshte paraqitur asnje rast me simptoma te dyshuara covid 19.Per bluzat e bardha ky eshte nje lajm i mire!

Por kjo nuk duhet te neglizhoje masat e veçanerisht vaksinimet. Drejtori i spitalit, Ardian Dajti apelon drejt qytetareve qe te tregojne kujdes qe nga higjena e deri tek distancimi fizik, pasi kjo situate mund te permbyset nese neglizhojme masat dhe vaksinimet.

Aktualisht sipas ministrise se shendetesise ne qarkun Shkoder kemi 13 qytetare aktiv me covid 19. Nderkohe qe sfide mbetet perballimi i sezonit turistik duke mbajtur shifrat e infektimeve ne te njejtat nivele.

LEAVE A REPLY