Pavarsisht pandemisë, ruhen rezultatet maksimale/ 40 maturantët ekselente, 5 prej tyre janë nga Shkodra

0
837

 

Nga 40 maturante qe shpalli ministria e arsimit disa dite me pare, 5 prej tyre i perkasin maturanteve te gjimnazeve publik dhe jo publik ne shkoder. Edona Troshani, Neda Domnori dhe Elma Dema jane maturante te dala nga kolegji “Hasan Riza Pasha”! Elma thote se kjo ishte puna intensive vecanerisht e 3 viteve te fundit, ku pandemia la gjurmet e saj, por fatmiresisht pa ndikuar tek ajo ne rezultate

Per shkollen kjo eshte nje krenari, pasi Elma dhe 2 marurantet e tjere jane listuar si pjese e 10 nxenesve me te mire ne shqiperi

Marsida Hasmegaj 3 vite gjinnaz i mbaroi tek “28 Nentori” ne Shkoder! Pjese e 40 maturanteve ekselente u perjetua me emocion.

Drejtorja e gjimnazit Albana Bushati thote se objektivat u arriten pavarsisht sfidave qe pandemia solli

E ardhmja e vajzave eshte drejt mjeksise, njera ne shqiperi e tjera ne gjermani

Maturantua e 5 ishte Ema Guga nga gjimnazi ”At Pjeter Meshkalla!” Te 5 gjimnazistet pervec 3 vjecarit me mesatare 10 u ndane me rezultate maksimale edhe ne 4 provimet e matures shteterore! /TV1-CHANNEL/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here