“Forumi për të ardhmen e Europës”, Rama takohet me kryeministrin e Sllovenisë

0
508

Kryeministri Rama i cili ndodhet në Slloveni  është takuar paraditen e sotme, 1 shtator me kryeministrin slloven Janez Jansha, teksa po merr pjesë në forumin “Bled” për të ardhmen e Europës.

Rama ka postuar një foto në Instagram ku shkruan: “Në Bled Strategic Forum për të ardhmen e Europës.”

Një ditë më parë Rama u takua me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev para nisjes së Samitit.

Forumi është i ndarë në dy panele, në të cilat do të diskutojnë zyrtarë të lartë të Bashkimit Evropian, kryeministra e presidentë të shteteve të ndryshme të Evropës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here