Vaksinat me detyrim! Studentet shkodranë të dyzuar, pjesa më e madhe nuk pranojnë, më mirë online

0
1599

 

Teksa ende nuk eshte vendosur data e hapjes se auditoreve per studentet, keta te fundit mbeten te dyzuar perballe vaksinimit.Disa prej tyre kane aplikuar te dy dozat e vaksines si menyre e vetme per tu bere pjese e sallave gjate vitit akademik.

Por pjesa me e madhe e studenteve jane te vendosur per te mos u vaksinuar. Ata thone se pranojne te kalojne mesim online, dhe nuk vaksinohen ne asnje menyre.

Komiteti i eksperteve dha vendimin e tij 1 jave me pare, vaksinim te detyruar per arsimtare, pedagoge dhe student ne te kundert keta te fundit duhet te kryejne tampone cdo 72 ore nese duan te jene pjese e auditoreve..TV1-CHANNEL/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here