Kancelarja gjermane Angela Merkel ka mbërritur në Tiranë.

Ajo është pritur nga ministrja Xhaçka, ndërkohë kryeministri Rama është duke e pritur në Pallatin e brigadave.

Ministrja Xhacka shoqërohej nga ambasadori i Shqipërisë në Gjermani, Artur Kuko dhe ai i Gjermanisë në vendin tonë, Peter Zingraf.

LEAVE A REPLY