Teksa temperaturat kane nis te bien, qyetatret vijojne te kene nje nder opsionet me te lira ngrohja por edhe gatimi me gaz. Drejtori i repartit zjarrefikes Shkoder Agron Dibra apelon qe te tregohet kujdes me gazin, si ne perdorim ashtu edhe mbushje e kolaudim te bombulave.

Vazhdimisht kolaudimi dhe pakujdesia ndaj perdorimit te  bombulave te gazit ka qene nder shkaqet kryesore te zjarreve ne banesa e vecanerisht ne dimer atehere kur perdorimi i tyre rritet me shume. /Tv1-channel/

LEAVE A REPLY