Lëkundjet e tërmetit në Shkodër, emergjencat civile: Nuk raportohen dëme…

0
435

Nga Informacionet dhe komunikimi i vazhdueshem me strukturat e emergjencave civile ne Bashkite e Qarkut Shkoder, per sa i takon lekundjes se termetit nuk raportohet te jene shkaktuar deme.

Struktura e Emergjencave civile bashke me Administratoret dhe Kryetaret e fshatrave jane ne gatishmeri per cdo problematike, nderkohe situata eshte e qete.

Lëkundjet e termetit te rënë mbrëmë janë ndjerë në Lezhë, fushë Krujë, Durrës, Shkodër dhe Tiranë.

Magnituda ka qenë 4.8 e shkallës rihter.

Ndërkohë epiqendra ka qenë rreth 4 km larg qytetit të Lezhës.

Thellësia e tërmeti ka qenë 10 km

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here