Sekretari i përgjithshem i KF Vllaznia, Dibra: Tani Vllaznia është e “dënuar” të fitojë çdo ndeshje e trofe

0
334

Pas fitores se Vllaznise me rezultatin 6-3 ndaj Dinamos, sekretari i pergjithshem i KF Vllaznia, Blendi Dibra ishte i ftuar ne emisionin “Sport Show” ne Tv1 Channel per te folur per vijueshmerin e Vllaznise.

Dibra: Rezultatet kane qene shume te ngushta ndermjet rivaleve, personalisht them qe tek Dinamoja prisja nje ekip me te forte, me te lidhur , por sigurisht edhe per merite te Vllaznise lejoj shume hapesira dhe duhet te them qe Dinamoja me zhgenjej. Une e kam pare Dinamon edhe me Partizanin ne Elbasan dhe eshte ekip I konsoliduar, kur sulmon shkakton nje lloj paniku, por duhet pare tani e ne vijim. Kukesi personalisht me pelqen shume se luan futboll te bukur. Aty do te testojme vetveten dhete shohim se ku jemi dhe duhet ti njohim meritat sot per sot kryesuesit te tablese qe eshte Tirana qe edhe ato po tregojne nje force duke rikthyer rezultatin ne favorin e tyre dhe duke fituar me nje rival tjeter siç eshte Teuta.

Vllaznia gjithmone ka presion. Qe me zhvillimet me te fundit ne aspektin e organzimit tashme “Vllaznia” eshte e denuar per te fituar qofte çdo ndeshje apo trofe dhe sigurisht eshte pjese edhe e aspektit te drejtimit, te menaxhimit dhe duhet te mesohemi me keto gjera dhe gjithmone duhet te shohim per te per te permiresuar.

Si golin me te bukur personalisht do te vleresoja menyren e interpretimit golin e trete, nje gol me mendim, nje gol me koncept, ndersa nga aspekti I realizimit ishte goli I Jonuzit dhe gjithmone kur e takoja ne grumbullime me eshte dukur pak pa fat, sepse ka gjuajtur shpesh ne shume ndeshje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here