Fituesja e festivalit ”Luleborë”, Rezarta Smaja në ”Start” të Tv1 Channel…

0
6342

Fituesja e festivalit ‘’Lulebore’’ Rezarta Smaja ishte e ftuar kete mengjes ne studion e emisionit ‘’Start’’ ne Tv1 Channel per te rrefyer emocionet e cmimit te pare qe mori me kengen ‘’Madheshti’’ ,si nje himn qe I dedikohet te gjithe atyre qe nuk jane me , por jetojne ne mendjen dhe zemren e gjithesecilit prej nesh.

Smaja: Ne fakt nuk e kam thene me pare ,ne momentin kur mora kengen nga kompozitori Florent Boshnjaku ajo nuk kishte fjale vetem tinguj te cilet ishin te kenduar nga kompozitori dhe kur une e degjova me dukej sikur e degjoja tekstin dhe krijova nje ide se per ke do kushtohej kjo kenge .

Duke u konsultuar me miqt me sugjeruan Arjola Zadrimen per tekstin pasi ajo shkruan kaq bukur tekste te tilla dhe di te pershtatet me kete lloj teksti qe po kerkoja une . Ndjesia e pare kur e degjova kengen , me vinin ne mend te gjithe ata qe I kemi humbur gjate kesaj kohe .Prandaj vendosa qe ky tekst te jete per ato qe jane larguar por ne I kemi ne zemrat tona .

Cmimet me te medha per mua jane kur publiku pelqen ate qe ben ,mendoj se ja kam arritur qellimit ne nje fare menyre por jo vetem gjithmone ka qene bashkpunimi shume I mire me kompozitoret ,autoret  dhe orkestrantet e kengeve te mija . Duhet ti falenderoj te gjithe .

Deri ne momentin qe une perfundoj kengen ne skene nuk kam pritshmeri asnjehere ,mundohem ta mbaj mendjen diku tjeter jo tek cmimet . Eshte e rendesishme vetem te realizoj mire kengen ,atehere mund te them qe isha mire dhe a meriton nje cmim kenga .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here