I ftuar në emisionin ‘’Sport Show’’ në Tv1 Channel Ervin Berdica…

0
153

Ky kampionat duket se do te jete I veshtire per tu parashikuar ne cdo ndeshje te tij .Fundjava ka rezervuar surpriza per lojrat me dore ,si volejbolli dhe basketbolli. I ftuar ne emisionin ‘’Sport Show’’ ne Tv1 Channel Ervin Berdica ,per te folur me shume per situaten e basketbollit .

Berdica :Problemi gjithmone i basketbollit sic po shikohet edhe tek futbolli eshte se ne cdo vit na largohet 60% e skuadres . Prandaj duhet filluar nga fillimi cdo gje,ky eshte shume problem i madh . Mendoj se problemet na kane ardhur nga ky fenomen , mosardhja ne kohe e sportisteve , mosardhja ne kohe e atyre qe ne deshirojme .

Por ne jemi perballe keti fakti edhe e dime qe do te luftojme kete fenomen . Kjo eshte edhe arsyeja qe ne nuk po shkonim tek fitoret moskordinimi i mire i sportisteve . Kete teme ne e diskutojme shpesh po ashtu edhe me drejtuesit . Mendoj qe Tirana i sheshoj pak keto probleme , erdhi ne nje kohe te veshtire per ekipin nje fitore e mire ,nje loje e mire qe eshte me kryesorja .Ne pergatitemi maksimalisht per te gjitha ndeshjet .

Cdo ndeshje ka lodhje dhe mundim ashtu edhe ato te ‘’Liges Unike’’ . Ne kampjonat nuk kemi shkelqyer ,jemi shume mbrapa asaj qe ne kerkojme . Kishim disa humbje rradhazi ,me lojtare te demtuar por edhe nje loje jo shume e mire . Por u rikthyem serish me fitore .

Problemi tek trajneret kryesisht eshte se sportistet nuk bejne ate qe ju kerkon ,jo se ato nuk e duan kete por koha eshte shume e shkurter , ndeshjet shume te ngjeshura ,ngarkesa shume e madhe . Nuk kane pasur asnje dite pushim qe dy muaj .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here