Saturday, December 4, 2021
HomesocialeKthjellime dhe vranësira, ja parashikimi i motit për sot

Kthjellime dhe vranësira, ja parashikimi i motit për sot

-

Kjo e martë, 16 nëntor, do të sjellë përmirësim të kushteve atmosferike, duke bërë që pjesa më e madhe e territorit shqiptar të jetë në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të pakta, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat juglindore duke rrezikuar shira të dobët dhe të izoluar.

Orët e pasdites dhe mbrëmjes vijojnë në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave të shpeshta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mengjes por rritje pritet në orët e  mesditës, duke luhatur vlerat ditore nga 3°C deri në 22°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi lindor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 3 balle.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,045FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts