Saturday, December 4, 2021
HomeKronikaVrasja makabër në Fier! Familja Vasiu në zi, përcjell për në banesën...

Vrasja makabër në Fier! Familja Vasiu në zi, përcjell për në banesën e fundit Mateon

-

Ditën e sotme, familja Vasiu përcjell për në banesë të fundit 8-vjeçarin i cili u vra dhe gropos nga fqinji i tij në Fier. Mato Vasiu, vetëm 8-vjeç, do të dërgohet në orën 11:00 për në banesën e fundit. Familja ka ndarë me hidhërim lajmin tragjik për zhvillimin e ceremonisë së varrimit për të miturin që u masakrua nga fqinji i tij ditën e djeshme

Familja Vasiu në fshatin Greçalli të Fierit pret dhe përcjell me hidhërim njerëzit që shkojnë për ti ngushëlluar në banesën e tyre për humbjen e djalit të tyre Mateo

Trupi i pajete i fëmijes u gjet ditën e djeshme rreth orës 18:30 të mbrëmjes. Ishte nëna e të miturit ajo e cila raportoi rreth orës 15:30 në polici se djali i saj nuk ishte kthyer në banesë. Me marrjen e njoftimit shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier bënë shpalljen në kërkim dhe nisën kërkimet, deri sa gjetën trupin e groposur në banesën e Klodian Çalamanit, i cili pasi e kishte vrarë e kishte hedhur në tokë dhe mbuluar me baltë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,045FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts