Saturday, December 4, 2021
HomesocialeE ftuar në emisionin ''Start'' në Tv1 Channel, Megi Shllaku...

E ftuar në emisionin ”Start” në Tv1 Channel, Megi Shllaku…

-

Po jetojme ne nje kohe te veshtire ku hasim cdo dite pasiguri . Nje kohe ku cdo dite e me shume duhet te mbrojme veten dhe me shume femijet tane . Rasti I vrasjese se 8 vjecarit ne Fier na ka shokuar te gjitheve . Per te folur me shume per kete rast ne ‘’Start’’ e ftuar Megi Shllaku psikologe

Shllaku : Nje ngjarje e tille si kjo e diteve te fundit prek ndjeshmerin e shume personave perfshir dhe ndjeshmerin time . Te gjithe duam qe femijet te jene te mbrojtur, por para se te kalojme tek femijet mendoj se eshte e rendesishme te kuptojme se cfare duhet bere me te rriturit e rrezikshem .

E them kete sepse ne nivel kulturore ne reagojme mbasi ka ndodhur ngjarja . Kemi veshtiresi per te reaguar kur kapim sinjale . Ne reagojm ndaj ngjarjes vetem ne momentin kur ngjarja behet shume e madhe . Atehere eshte shume vone, jeta dikuj eshte marre, ngjarja tragjike ka  ndodhur . Ne kete situate nuk behet fjale vetem per marrjen e nje jete por nje lloj krimi shume i rende, qe nenkupton mos reagimin e shume personave te tjere . Sot te gjithe po kerkojne te drejten e nje femije .

A nuk do ishte me mire qe te kerkonim te drejten ne momentin qe shfaqen sinjalet, sepse ky person ka shfaqur dhe me pare shenja rrezikshmerije . Eshte bere I dukshem ne komonitet per keto shenja .

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,045FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts