Saturday, December 4, 2021
HomeAktualitetKthjellime dhe vranësira, mëngjesi nis i ftohtë, ja ku do sjellë shi...

Kthjellime dhe vranësira, mëngjesi nis i ftohtë, ja ku do sjellë shi pasditja

-

Territori shqiptar do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të dukshme në zonat malore përgjatë kufirit Lindor.

Parashikohet që pasditja të sjellë zhvillim të vranësirave në zonat juglindore duke rrezikuar shira të dobët dhe lokalë ndërsa e gjithë pjesa tjetër e territorit mbetet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen ndjeshëm në mëngjes por rritje pritet në orët e  mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 2°c deri në 22°C.

Era do të fryjë me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi  3 ballë.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,045FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts