Saturday, December 4, 2021
HomeKronikaShkodër/ Vihen në pranga 4 shtetas, njëri prej tyre i shpallur në...

Shkodër/ Vihen në pranga 4 shtetas, njëri prej tyre i shpallur në kërkim në Hollandë

-

 

Shkodër

Vihen në pranga 4 shtetas njëri prej tyre i shpallur në kërkim

Nga Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve të Rënda dhe Krimit të Organizuar të DVP Shkodër, në bashkëpunim me Forcat e Posaçme Operacionale FAST ALBANIA, në Drejtorinë e Përgjithshme  të Policisë së Shtetit, u bë ndalimi i shtetasit në kërikim;

Anton Lulash 44 vjeç banues në lagjen Skëndërbeg, Shkodër

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim pasi Gjykata Rrethit Gjyqesor Limburg, Hollande,e ka denuar me 2 vite burgim per vepren penale “Zjarrevenie e qëllimshme”, “Sulm” dhe “Shkaterrim prone”
—-
Nga Specialistët e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve të DVP Shkodër në bashkëpunim me focat e posaçme “Shqiponja” u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit:

E. Gj., 22 vjeç banues në fshatin Golem, Njësia Administrative Rrethina, Shkodër, pasi është ndaluar nga punonjësot e Policisë këtij shtetasi gjatë kontrollit personal i është gjetur një sasi lënde narkotike “cannabis sattiva”
—–
Nga Seksioni për Hetimin e Kirimit të Komisariatit të Policisë Shkodër u bë arrestimi i shtetasit;

A. P., 33 vjeç banues në fshatin Mushan, Njësia Administrative Dajç, Shkodër, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij ku si pasojë i ka shkaktuar dëmtime në disa pjesë të trupit.
—–
Specialistët e Qarkullimit Rrugor në DVP Shkodër arrestuan në flagrancë shtetasin;

K. B., 46 vjeç banues në lagjen “Qemal Stafa” Shkodër, pasi u konstatua duke drejtuar mjetin e tij në gjendje të dehur.

Materialet procedurale në ngarkim të shtetasve të lartpërmendur i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,045FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts