Saturday, December 4, 2021
HomesocialeRama publikon shifrat. Ja sa fëmijë kanë lindur gjatë këtij viti dhe...

Rama publikon shifrat. Ja sa fëmijë kanë lindur gjatë këtij viti dhe sa kanë përfituar bonusin e bebes

-

Kryeministri Edi Rama përmes një shënimi në facebook ka njoftuar se gjatë këtij viti kanë lindur 36,238 fëmijë, të cilët kanë përfituar edhe bonusin e bebes.

Postimi i plotë i Ramës në Facebook:

36,238 fëmijë të lindur gjatë këtij viti kanë sjellë për familjet e tyre edhe bonusin e bebes

Mbi 108 mijë fëmijë të lindur nga 2019, vit kur nisi programi universal i qeverisë, kanë përfituar nga mbështetja direkte e programit të mbrojtjes sociale, 40,000 lek për fëmijën e parë, 80,000 për fëmijën e dytë dhe 120,000 për fëmijën e tretë.

Me buxhetin2022 do të vijojë financimi i këtij programi për çdo të porsalindur

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,045FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts