Saturday, December 4, 2021
HomePolitikëBerisha: Opozita për shkak të një dështaku u shndërrua në një aleat...

Berisha: Opozita për shkak të një dështaku u shndërrua në një aleat të narko-shtetit

-

Berisha nga Foltorja e Matit akuzoi Bashën se ka bërë aleancë me qeverinë Rama, atë të cilën ai e cilëson si narko-shtet.

Berisha: Krimi dhe droga bëjnë ligjin në rrugë, bëjnë ligjin në qytete e fshat, bëjnë ligjin në Parlament, qeveri dhe kudo. Kërcënojnë çdo ditë jetë njerëzit, por këto vite, vite në të cilat Shqipëria kaloi nga një rekord i zi në një tjetër, u bë delja e zezë e Ballkanit dhe Evropës, opozita për shkak të një dështaku që kalonte nga dështimi në dështim, faktikisht “de facto” u shndërrua në një aleat të pa shpllur të narko-shtetit. Në 8 vite Shqipëria, shqiptarë kaluan nga qytetarët me rrogën më të lartë mesatare në rajon, në qytetarët me rrogën më të ultë në rajon, në vendin me çmimet më të larta në rajon.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,045FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts