Saturday, December 4, 2021
HomeSportI ftuar ne ''Sport Show'' ne Tv1 Channel, Arben Parmeza...

I ftuar ne ”Sport Show” ne Tv1 Channel, Arben Parmeza…

-

Pas tre javesh Vllaznia rikthehet tek fitorja . Futbolli eshte nje sfide me te papriturat e tij ashtu sic eshte edhe ky sezon, plot me surpriza . I tille eshte edhe futbolli i femrave . Ku cdo ekip po mundohet te jape maksimumin .

Arben Parmeza : Eshte kenaqesi per mua te jeme edhe ne kete sezon trajner ne nje ekip femrash . Eshte nje ambicje e imja e cila u realizua . Prandaj ne kete rast dua te falenderoj klubin e futbollit ‘’Murlanit’’ dhe presidentin e tij .

Per mua nuk eshte eksperjenca e pare, vi mbas disa eksperjencave ku kam drejtuar ne futbollin e femrave ‘’The door’’ ‘’Ajax’’ , vi nga stafi I Vllaznis se femrave dhe tani te provojme edhe nje here me nje klub qe ka shume ambicje . Vertet eshte klub i ri por eshte shume i komletuar . Ka nje akademi, ka ekipin e pare ne kategorine e dyte . Ajo qe do evidentoja une eshte nder te paktat akademi qe ka fushen e saje.

Starti nuk ishte shume i mire e filluan me shume probleme, me largimin e disa vajzave, me demtime te shumta, me penalizime nga sezoni I kaluar . Pengu me i madh i imi eshte se akoma nuk kam mundur te hellim ne fushe vajzat te cilat ne i stervisim . As shorti nuk ishte favorizues per ne, ndeshjet e para u ndeshem me dy ekipet me te mira te Shqiperis . Mendoj se duhet pak kohe te dalim aty ku ne kerkojme.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,045FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts