Saturday, December 4, 2021
HomeKronikaNë trenin drejt Romës me kokainë dhe Green Pass të dikujt tjetër,...

Në trenin drejt Romës me kokainë dhe Green Pass të dikujt tjetër, arrestohet i riu shqiptar

-

 

Një 18-vjeçar u arrestua mëngjesin e sotëm nga policia italiane për drogë.

Ai po udhëtonte me tren drejt Romës me një Gren Pass të dikujt tjetër.

Kontrollorja e trenit pasi ka konstuar se Gren Passi mbante tjetër emër nga ai i dokumentit të tij personal ka lajmëruar policinë.

Kur agjentët e identifikuan gjatë ndalesës së trenit në stacionin e Chiavarit, i riu shqiptar u shfaq i shqetësuar aq sa policët dyshuan dhe e detyruan të zbriste nga treni, duke e shoqëruar në zyrë.

Pas një kontrolli më të afërt, atij ju gjetën dy mbështjellës celofani me kokainë me një peshë totale rreth 170 gram.

Shqiptari u mor dhe u burgos në burgun e Genova Marassi.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,045FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts