Saturday, December 4, 2021
HomePolitikëRama mbron Open Balkan në Kuvendin e Serbisë: Nuk presim më BE

Rama mbron Open Balkan në Kuvendin e Serbisë: Nuk presim më BE

-

 

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, deklaroi sot se Shqipëria, Serbia dhe Maqedonia e Veriut kanë vendosur për nismën “Ballkani i Hapur”, pasi nuk mund të presin më premtimet nga Bashkimi Evropian.

Në një fjalim online në një panel politik në konferencën “Open Balkans” në Kuvendin e Serbisë, Rama tha se ekonomitë e rajonit e kanë pritur prej kohësh këtë iniciativë dhe se kjo do të mundësojë një zhvillim më të shpejtë ekonomik të të treve përmes kufijve të hapur për mallrat, shërbimet, njerëzit dhe kapitalet.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,045FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts