Saturday, December 4, 2021
HomePolitikë''Rrogat më të ulta në rajon'', Berisha: Këto 8 vite më të...

”Rrogat më të ulta në rajon”, Berisha: Këto 8 vite më të rëndat për demokratët dhe shqiptarët

-

 

Nga Kuçova ku po mban Foltoren e radhës, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se këto 8 vite ishin shumë të rënda për demokratët dhe shqiptarët.

Sipas tij, pas 8 vitesh në pushtet Rama uli rrogat përmes inflacionit dhe se vendi ka çmimet më ta larta të produkteve ushqimore dhe hidrokarbure.

Berisha: Këto 8 vite ishin shumë të rënda për demokratët dhe shqiptarët. Këto ishin vitet e varfërimit të shqiptarëve. Pas 8 vitesh në pushtet Rama uli rrogat përmes inflacionit. Ne kemi rrogën më të lartë mesatare në rajon, ndërsa sot e kemi më të ultën në rajon.

Në jemi vendi i çmimeve më të larta në rajon, por në disa artikujt tejkalojnë edhe vendet e BE-së. Nafta ka të njëjtin çmimin me atë që është në Zvicër, edhe pse ata kanë të ardhurat më të larta në botë. Në këtë to 8 vite rrënimi dhe gjobat u bënë ligji. Shqipëria zë vendin e dytë në botë për dhënien e ryshfetit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,045FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts