Friday, September 30, 2022
HomePolitikëMesazhi i BE-së: Nxirrni para drejtësisë gjithë ata që janë të përfshirë...

Mesazhi i BE-së: Nxirrni para drejtësisë gjithë ata që janë të përfshirë në akte korrupsioni

-

Në Ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit, delegacioni i BE-së u përcjell mesazhin të gjithë institucioneve që të intensifikojnë veprimet e tyre kundër korrupsionit dhe të nxjerrin para drejtësisë gjithë ata që janë të përfshirë në akte korrupsioni.

Korrupsioni shter burimet jetike të Shqipërisë, ndikon në shtetin ligjor dhe në besimin e publikut tek institucionet, si dhe ngadalëson ndjeshëm zhvillimin ekonomik. Në Ditën Ndërkombëtare kundër Korrupsionit, u bëjmë thirrje gjithë institucioneve që të intensifikojnë veprimet e tyre kundër korrupsionit dhe të nxjerrin para drejtësisë gjithë ata që janë të përfshirë në akte korrupsioni. Është jetike për të ardhmen e popullit shqiptar dhe për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. BE-ja ???????? qëndron krah Shqipërisë ???????? dhe popullit të saj në këtë luftë”, thuhet në mesazhin e BE.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts