Tuesday, October 4, 2022
HomeAktualitetAcari vijon të mbajë të mbërthyer vendin, ja parashikimi i motit për...

Acari vijon të mbajë të mbërthyer vendin, ja parashikimi i motit për sot

-

Masat e ftohta kontinentale mbeten prezente duke kushtëzuar mot të kthjellët por të ftohtë në të gjithë territorin shqiptar.

Parashikohet që orët vijuese të sjellin herë pas here kalime vranësirash të lehta ku më të dukshme do të jenë në zonat malore përgjate shtrirjes Lindore.

Atmosfera vijon stabël gjatë natës deri mëngjesin pasardhës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje të lehtë në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga -5°C deri në 14°C.

Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi lindor-verilindor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim te ulët.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,514FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts