Friday, September 30, 2022
HomeAktualitetNgrica, reshje dëbore e temperatura -4°C , si parashikohet moti për sot

Ngrica, reshje dëbore e temperatura -4°C , si parashikohet moti për sot

-

Sipas MeteoAlb: Vendi yne paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranesirash KU vranesira me te dendura do te kete ne veri dhe qender te territorit duke rrezikuar reshje te pakta shiu e debore. Oret vijuese, MBETEN ne ndikimin e kthjellimeve dhe vranesirave te shpeshta ne te gjitjhe territorin e vendit, situate e cila do te vijoje deri mengjesin e se shtunes.

Temperaturat e ajrit do të RRITEN ndjeshem ne mengjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -4°C deri në 16°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtesi 40 km/h nga drejtimi verior dhe veriperenidmor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim 2 ballë.

Rajoni dhe Europa

Prezenca e nje qendre te fuqishme ciklonare ne brigjet veriperendimore me ndikim deri ne qender te kontinentit do te diktoje mot te paqendrueshem ne keto rajone KU reshjet e shiut dhe debores do te jene dominante, ne Britanine e madhe priten edhe erera te forta. Reshje te pakta debore do te kete pjeserish ne rajonin e ballkanit NDERSA Europa veriore dhe vendet e Lindjes PARAQITEN ne ndikimin e motit te kthjellet DHE temperaturave ekstremisht te uleta Ku termometri do te zbrese deri ne – 14 grade C.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts