Friday, September 30, 2022
HomePolitikëKomanda Amerikane e Operacioneve Speciale vjen në Shqipëri, Yuri Kim: Me rëndësi...

Komanda Amerikane e Operacioneve Speciale vjen në Shqipëri, Yuri Kim: Me rëndësi për sigurinë rajonale

-

Komanda e Operacioneve Speciale të SHBA-së për Evropën (SOCEUR) ka vendosur të ngrejë në Shqipëri një shtab të bazës të Forcave të Operacioneve Speciale, me rotacion.

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë, Yuri Kim shkruan se kjo është hera e parë që ngrihet një shtab i përgjithshëm në vendin tonë. Ajo shton se kjo është një mënyrë shumë e mirë të për nisur vitin e ri dhe se një akt i tillë është me rëndësi për rajonin.

”Shkëlqyer për të nisur Vitin e Ri me zhvillime të rëndësishme në marrëdhëniet e mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë. Hera e parë që Shtetet e Bashkuara vendosin një seli të këtij lloji në Shqipëri. E rëndësishme për sigurinë rajonale”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,508FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts