Wednesday, May 25, 2022
HomeSportI ftuar në emisionin ‘’Sport Show’’ në Tv1 Channel Admir Uruçi gazetar...

I ftuar në emisionin ‘’Sport Show’’ në Tv1 Channel Admir Uruçi gazetar sportiv

-

Si cdo te hene ne ekranin e Tv1 Channel vjen emisioni sportive ‘’Sport Show’’. Me te ftuar special dhe me dinamika te ndryshme per te diskutuar, ku kryefjala mbetet skuadra e Vllaznise. Cfare po ndodh me Vllaznine ? A do ta kaloje kjo skuader edhe kete situate qe ndodhet ? Nga ana tjeter ne futbollin e femrave, vajzat e Vllaznis vazhdojne te nderojne skuadren e tyre.

Per te diskutuar mbi keto dinamika, i ftuar ne emisionin ‘’Sport Show’’ Admir Uruçi gazetar sportiv.

Uruçi: Nga e hena e kalur kemi pasu shume zhvillime. Ndryshimi i trajnerit, humbja katastrofike me Egnatian. Une e thashe edhe te henen e kaluar dhe e them edhe kete here qe nuk pres ndonje ndryshim nga Plori. Nuk pres ndryshim ne kuptimin e problematikave qe ka Vllzania. Duke u nisur nga rivaliteti qe ka Egnatia me Vllaznine prisja qe Vllaznia te mos dilte pa pike. Te merrte te pakten minimumi nje pike, sic beri edhe ne fazen e pare.

Ajo qe ndikoj negativisht per mendimin tim, ishte mungesa e pese titullareve. Keto mungesa nuk jane pak sepse eshte gjysma e ekipit. Duke mos u ndalur tek problematikat qe une pashe tek ekipi apo tek vendosja e ekipit me ato lojtare qe kishte ne dispozicjon. Nje mangesi e madhe eshte qe stafi drejtues i Vllaznise duhet te ngrij me shume zerin sepse nuk eshte hera e pare qe Vllaznise po i jepen kartona ne meyren me te padrejte te mundshme.

Presidenca e Vllaznis duhet te ngrje zerin fort per padrejtsit e Vllaznis. Kete vazhdo ta theksoj. Ne kohen qe Vllaznin e kishte bashkia Shkoder ne thonim qe keto padrejtesi nese do kishim nje president nuk do te na beheshin . Por po shikojme qe serish po na behen padrejtesi .  

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,332FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts