Monday, February 6, 2023
HomeAktualitetKomiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja: Hiqet detyrimi për mbajtjen...

Komiteti Teknik i Ekspertëve njofton masat e reja: Hiqet detyrimi për mbajtjen e maskave, lejohet muzika pas orës 23:00

-

Komiteti Teknik i Ekspertëve, ka zhvilluar mbledhjen e sotme lidhur me situatën epidemiologjike në vend .

Mira Rakacolli në mbledhjen e Komitetit Teknik të Ekspertëve njoftoi heqjen e detyrimin për mbajtjen e maskave dhe se gjithashtu lejohet muzika pas orës 23:00 dhe lejimi i klubeve të natës.

Gjithashtu u vendos që nga data 1 maj çdo qytetar do të hyjë në Shqipëri pa çertifikatë vaksinimi., pra nuk do të kërkohet më Gren Pass për lëvizjen e qytetarëve.

Ndërkohë gjatë fjalës së saj Silva Bino tha se tek moshat e reja është vënë re një mbulesë e ulët vaksinale, dhe kjo sjell edhe vaksinimin në rang vendi.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,699FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts