Wednesday, May 25, 2022
HomesocialeI ftuar në emisionin ‘’Start’’ në Tv1 Channel, Kolindo Vjerdha

I ftuar në emisionin ‘’Start’’ në Tv1 Channel, Kolindo Vjerdha

-

Nje djale i ri qe fal aftesive te tij dhe fal pergatitjes ka pasur nje prezantim gjithnje dinjitoz per veten e tij. Kete e ka arritur permes studimeve, pergatitjes por mbi te gjitha ka shfrytezuar cdo mundesi qe i eshte dhene. Shembulli i nje te riu qe nuk rri ne kafene me pesimizmin qe vendi yne nuk behet por nje i ri qe angazhohet ne menyre serioze per te pasur nje perfaqesim te mire te shqiptareve kudo ne bote. I ftuar ne emisionin ‘’Start’’ ne Tv1 Channel, Kolindo Vjerdha.

Vjedha: Kjo eshte nje organizem qe ka dy vite qe ka nisur si projekt, i financuar nga Komisioni Evropian. Specifikisht fokusohet tek te rinjte e Ballkanit Perendimor ku perfshihen 6 shtete, ne cdo vend sot jane 20 Ambasadore. Brenda ketij programi ku ne kemi jo vetem percjelljen e vlerave qe perfaqeson Bashkimi Evropian tek te rinjt, por edhe mundesin e takimeve sic ishte ky i fundit. Ky takim u be ne kuader te javeve Evropiane ne Bruksel.

Eshte nje eksperienc shume e mire ne moshen ne te cilen mu dha kjo mundesi. Por edhe menyra se si ishte organizuar me nje nderthurje takimesh zyrtare, me pergjegjes dhe perfaqesues te Ballkanit Perendimor. Nga ana tjeter edhe forma qe patem mundesi te takonim te rinj nga ana tjeter e botes. Kjo eshte dica shume e vecante dhe nje percjellje kulturash, njohurish, eksperiencash dhe te jep nje dimension me te gjere per te kuptuar realitetin ne te cilin ne jetojme. Diferencat qe ne kemi mes vendeve, problematikat sa te ngjashme aq edhe te ndryshme.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,332FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts