Monday, August 15, 2022
HomePolitikëMinistrja Kushi takim me përfaqësues të Bankës Botërore: Bashkëpunimi në digjitalizim dhe...

Ministrja Kushi takim me përfaqësues të Bankës Botërore: Bashkëpunimi në digjitalizim dhe teknologji, eficencë në mësimdhënie

-

Përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri Emanuel Salinas dhe Nalin Jena, me të cilët bisedoi rreth forcimit të mëtejshëm të bashkëpunimit mes Ministrisë së Arsimit dhe Sportit dhe Bankës Botërore në fushën e digjitalizimit dhe përdorimit të teknologjisë në arsim.

Ministrja Kushi vuri theksin tek rëndësia që ka digjitalizimi dhe përdorimi i teknologjisë për ngritjen e një sistemi arsimor të qëndrueshëm që rrit eficencën në mësimdhënie.

Kushi i falënderoi dy përfaqësuesit e lartë të Bankës Botërore në Shqipëri për angazhimin e tyre në bashkëpunimin dypalësh për sa i përket kujdesit të shtuar për fëmijërinë e hershme, e cila është pikënisja e të pasurit një zhvillim sa më të shëndoshë të fëmijëve.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts