Tuesday, January 31, 2023
HomePolitikëKomisioni i Rithemelimit zhvillon sot zgjedhjet për kryetarin e PD, ja kur...

Komisioni i Rithemelimit zhvillon sot zgjedhjet për kryetarin e PD, ja kur do të mbyllet votimi

-

Komisioni i Rithemelimit zhvillon ditën e sotme zgjedhjet për kreun e PD. Votimi do të nisë në orën 08:00 dhe do të mbyllet në 18:00.

Në garë ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-kreu i Partisë Demokratike në Kukës Ibsen Elezi.

Zgjedhjet do të zhvillohen në të gjithë vendin, në 108 qendra votimi.

Edhe në Shkodër ka nisur procesi i votimit për kreun e Partisë Demokratike. Procesi zhvillohet sipas parimit “ një anëtar, një votë”

Për degën Shkodër qendrat e votimit janë:

•QV nr.1 që mbulon zonat: Rrethina, Postribë, Shalë, Shosh, Pult , do të jetë në ambientet e lokalit ngjitur me Njesinë Administrative Rrethina.

•QV nr.2 që mbulon zonat: Bërdicë, Dajç, Velipojë, do të jetë në Bërdicë të mesme.

• QV nr. 3, 4 që mbulon zonat: Qytetin dhe njesitë Gur i Zi, Ana e Malit, qendra e votimit është Teatri “Migjeni”.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,686FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts