Tuesday, January 31, 2023
HomePolitikëPresidenti Olimpik Ndërkombëtar ngatërron ministren Muzhaqi, i’a jep asaj gërshërën e inaugurimit

Presidenti Olimpik Ndërkombëtar ngatërron ministren Muzhaqi, i’a jep asaj gërshërën e inaugurimit

-

Me praninë e presidentit të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar Thomas Bach janë inauguruar sot në Tiranë ambientet e reja të komitetit olimpik në Shqipëri.

Gjatë ceremonisë kanë marrë pjesë edhe kryeministri Edi Rama, Fidel Ylli dhe ministret Bora Muzhaqi dhe Evis Kushi.

Teksa vizituan ambientet e reja, ata u drejtuan për nga prerja e shiritit të ceremonisë.

Presidenti Bach pasi preu shiritin, nuk priti që gërshërën tia vendoste në tabaka vajzës së protokollit të ceremonisë, por ia dha atë ministres Muzhaqi.

Këtë lapsus nuk e bëri ministrja Kushi e cila priti derisa vajza e protokollit ti zgjaste tabakanë për të vendosur gërshërën.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,686FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts