Saturday, December 2, 2023
HomeAktualitetRama publikon artikullin e medias së njohur gjermane: Mbi 100 mijë turistë...

Rama publikon artikullin e medias së njohur gjermane: Mbi 100 mijë turistë gjermanë kanë vizituar Shqipërinë

-

Kryeministri Edi Rama thotë se mbi 100 mijë turistë gjermanë kanë vizituar Shqipërinë në shtatë muajt e parë të vitit, ndërsa në të njëjtën periudhë të një viti më parë kanë qenë vetëm 52 mijë.

Kryeministri ka postuar edhe artikullin e medias së madhe gjermane, e cila shkruan për rivierën shqiptare dhe promovon turzmin në Shqipëri.

Në vijim postimi i plotë i Ramës:  

Mbi 1️⃣0️⃣0️⃣,0️⃣0️⃣0️⃣ turistë gjermanë e kanë vizituar në këta shtatë muaj vendin tonë, përkundrejt 5️⃣2️⃣ mijë në të njëjtën periudhë vitin e kaluar🙏
😍 Mediat gjermane 🇩🇪 vijojnë traditën e mirë të promovimit të Shqipërisë, ku këtë herë gjiganti “Die Zeit” i kushton një artikull rivierës shqiptare, florës e faunës

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts