Wednesday, April 17, 2024
HomePolitikëKryeministri Rama takim me ambasadorët e huaj për Amnistinë Fiskale

Kryeministri Rama takim me ambasadorët e huaj për Amnistinë Fiskale

-

Kryeministri Edi Rama ka nisur një takim me ambasadorët e vendeve të huaja në Shqipëri.

Mësohet se në fokus të bisedës do të jetë projektligji i qeverisë për amnistinë fiskale. Ditën e djeshme Kryeministri Rama tha prerë se amnistia fiskale do të bëhet.

Në fakt Shqipëria ka nevojë urgjente për një Amnisti të madhe fiskale. Por qeveria duhet patjetër të ulet në tryezë me opozitën që të gjendet modeli më i mirë i kësaj Amnistie. Deri tani BE e ka kundërshtuar këtë Amnistri që po përgatit qeveria Rama, por edhe në shtete te BE ka patur Amnisti. E nevojshme mbetet që kjo Amnisti të marrë votat e krejt deputetëve sepse kështu zbatohet me korrektësi dhe pa hile.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts