Tuesday, December 6, 2022
HomeSportPresidenti i FIFA-s mbërrin në Tiranë, takon Ramën dhe Dukën

Presidenti i FIFA-s mbërrin në Tiranë, takon Ramën dhe Dukën

-

 

Presidenti i FIFA-së Gianni Infantino ka mbërritur në kryeministri, ku ka zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama.

Takimi zgjati për rreth 1 orë, ndërsa më pas në orën 18:00, Infantino dhe Rama do të shkojnë në zyrat e FSHF.

Në takimin ishte i pranishëm edhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka.

Vizita e Infantinos në Tiranë, është në kuadër të 90-vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në FIFA, si dhe inaugurimin e Shtëpisë së Futbollit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,599FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts