Wednesday, April 17, 2024
HomePolitikëJorida Tabaku i përgjigjet Kryeministrit: Sa herë shthuret gjuha mbrohet një aferë!

Jorida Tabaku i përgjigjet Kryeministrit: Sa herë shthuret gjuha mbrohet një aferë!

-

Deputetja demokratë, Jorida Tabaku, i është përgjigjur kryeministrit Edi Ramës ditën e sotme në Kuvend.

Rama i quajti deputetët e opozitës bedelë dhe të pa fe e të pa Atdhe.

Tabaku tha se Rama e përdor këtë fjalor kur ndodhet në hall dhe kur mbron aferat korruptive.

Sa herë shthuret gjuha, sa herë përdoret ky fjalor, dihet se po mbrohet një aferë. Sa herë rritet krimi, droga. Ju kujtohet droga me avionë? Kjo gjuhë tregon nivelin e politikëbërjes se kësaj qeverie dhe këtij kryeministri. Tregon edhe këtë mënyrën e vjetër të politikës që ka kapur për fyti që ka kapur parlamentin, politikën. Llumin ku është politika shqiptare. Nuk e kam lexuar dokumentin e portit të Durrësit, se po luftojmë për transparencë, ky sulm nuk mund të justifikohet me asgjë. E njëjta gjuhë u përdor edhe për inceneratorin e Elbasanit, një ish deputet i PS është rikthyer në qeli sot. Kjo gjuhë shpjegohet vetëm pas asaj që po ndodh pas dyerve të SPAK-ut“, tha Tabaku.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts