Saturday, December 2, 2023
HomeSportE ftuar ne emisionin ''Start'' ne Tv1 Channel Neriman Puka, trajnere e...

E ftuar ne emisionin ”Start” ne Tv1 Channel Neriman Puka, trajnere e Vllaznise ne taekwendo

-

Mengjesin e sotem ne emisionin ‘’Start’’ u fol per Kampionati Kombëtar te dyluftimit 2022, ku skuadra e Vllaznise ne taekwondo arriti suksese edhe kete here. Nje tjeter fitore e rendesishme edhe ne kete Kampionat te mbajtur ne Lezhe disa dite me pare. E ftuar ne ‘’Start’’ Neriman Puka, trajnere e Vllaznise ne taekwendo.

Puka: Ne kete Kampionat ishte hera e pare qe kemi perjetuar emocione shume te forta. Femijet kane emocionet e tyre dhe kemi pasur shume lot gezimi por edhe hidherimi kur nuk kane arritur te dalin fitues nga ndeshja. Ne na takon te perfshihemi tek cdo emocion i femijes. Eshte dicka e bukur edhe ti perjetosh keto momente sepse ne duhet te jemi aty edhe trajner dhe prind.

Ekipi i Vllaznise ka rival kryesore Tiranen dhe kete ekip nuk e patem shume te vshtire ta mundim kete here. Shpesh here e diskutojme punen e kupave tek palestra qe duhet te vendosim rafte te reja sepse nuk kemi me vende. Kjo eshte realisht shume emocion, cdo kupe e fituar eshte emocion.

Ky eshte Kampionati me i rendesishem i vitit pasi nga ktu perzgjidhen per Kombetaren e Shqiperise dhe kjo e ben shume te vecante. Ne datat 3 dhe 4 dhjetore eshte Kampionati Ballkanik qe behet per here te pare ne Shqiperi dhe ekipi i Vllaznise do te jete pjese edhe ne kete gare.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts