Saturday, June 3, 2023
HomePolitikëRezultatet zyrtare/ Këta janë fituesit e primareve në 14 bashki

Rezultatet zyrtare/ Këta janë fituesit e primareve në 14 bashki

-

 

Partia Demokratike ka bërë publike rezultatet e para zyrtare në lidhje me primaret e zhvilluara ditën e dielë, 4 dhjetor 2022.

Deklarata e Eno Bozdos nga selia e PD

Bazuar në procesverbalet origjinale të ardhurat nga Komisionet e Votimit dhe Numërimit në degët e mëposhtme, KOKOE shpall fituesit sa më poshtë për bashkitë përkatëse.

BASHKIA SHKODER

Bardh Spahia-1,386-99.21%

BASHKIA VAU DEJES

Zef Hila-722-82%

BASHKIA PRRENJAS 

Suzana Topi-150-69%

BASHKIA SKRAPAR  

Eugen Mustafallari-156-100%

BASHKIA MEMALIAJ

Albert Malaj-255-94%

BASHKIA GRAMSH

Hasim Çekrezi-302-96%

BASHKIA SELENICE

Leonard Rakipaj-269-76%

BASHKIA RROGOZHINE

Shkëlqim Hoxha-299-96 %

BASHKIA URA VAJGURORE

Gentian Meçi-188-68%

BASHKIA MALIQ

Alfred Gega-920-74%

BASHKIA VORE

Indrit Hoxha-125-83%

BASHKIA POGRADEC 

Zini Tollozhina-291-50.17%

BASHKIA PUKE

Rrok Dodaj-285-51% 

BASHKIA PEQIN

Mustafa Pashja-250-68%

   

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,796FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts