Wednesday, February 1, 2023
HomePolitikëGoditja e Berishës, delegacioni i BE-së: Sulmi të hetohet plotësisht

Goditja e Berishës, delegacioni i BE-së: Sulmi të hetohet plotësisht

-

Delegacioni i Bashkimit Europian në vend, dënon goditjen e Sali Berishës gjatë protestës paqësore. Në një reagim për këtë sulm, BE-ja në Tiranë bën thirrje që goditja ndaj Sali Berishës që të hetohet plotësisht.

“Dënojmë me forcë sulmin fizik që ndodhi sot gjatë protestës në Tiranë dhe presim që incidenti të hetohet plotësisht.

Çdo sulm ndaj demonstruesve paqësorë, që ushtrojnë të drejtën e tyre demokratike të grumbullimit, dhe lirisë së shprehjes është i papranueshëm”.

 

 

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,690FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts