Saturday, June 3, 2023
HomeAktualitet1 vit nga përplasja e demokratëve me 8 janar

1 vit nga përplasja e demokratëve me 8 janar

-

Sot shënohet një vit nga përplasja mes demokratëve, e cila e ktheu PD-në në 8 janar 2022 në një arenë lufte. Protesta u thirr nga Berisha përpara selisë së PD-së, por më pas u kthye në përleshje mes mbështetësve të Bashës dhe protestuesve të Berishës.

Si pasojë e përplasjes, 10 persona mbetën të lënduar nga protesta e sotme në selinë e PD-së dhe 4 prej të lënduarve përfunduan tek Trauma.

Mbështetësit e Berishës arritën të futeshin në seli, duke shkallmuar dyert, ndërsa deputetët dhe mbështetësit e Bashës hipën në tarracën e godinës.

U desh ndërhyrja e policisë për të larguar protestuesit dhe për të bërë të mundur që deputetët e Bashës të largoheshin nga selia. Dhuna në 8 janar u dënuar edhe nga ndërkombëtarët të cilët thanë se minojnë sundimin e ligjit do të mbajnë përgjegjësi.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,796FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts