Friday, March 24, 2023
HomePolitikëPlotësimi i Kushtetueses me 9 anëtarë, Yuri Kim: Arritje për Reformën në...

Plotësimi i Kushtetueses me 9 anëtarë, Yuri Kim: Arritje për Reformën në Drejtësi

-

 

Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ditën e sotme ka vizituar Gjykatën Kushtetuese.

Kim e cilëson plotësimin e Gjykatës me 9 anëtarët si një arritje të madhe për Reformën në Drejtësi. Ajo thekson dhe njëherë mbështetjen që SHBA i jep kësaj reforme.

Kim: Që nga dhjetori 2022 Gjykata Kushtetuese është kompletuar me 9 gjyqtarë. Arritje e madhe për reformën në drejtësi, e cila mbështetet fuqishëm nga SHBA. Një nder të takoj të gjithë gjyqtarët sot për t’i uruar sukses në zgjedhjen e një shefi të ri dhe në dhënien e drejtësisë me pavarësi dhe integritet, në përputhje me ligjin.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,748FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts