Saturday, June 3, 2023
HomeAktualitetKishte modifikuar makinën për të fshehur drogën, arrestohet i riu shqiptar në...

Kishte modifikuar makinën për të fshehur drogën, arrestohet i riu shqiptar në Holandë

-

Një i ri shqiptar është arrestuar nga policia holandeze pranë zonës së Hoogerheide pasi është kapur me drogë në makinën e tij.

Mësohet se 30-vjeçari që drejtonte një makinë ‘Audi A4’ ka tërhequr vëmendjen e oficerëve të policisë duke drejtuar mjetin në mënyrë jo të kujdesshme, gjë që ka bërë këta të fundit ta ndalojnë.

Gjatë kontrollit në makinë u zbulua një modifikim në makinë, ku i riu kishte fshehur një sasi droge të fortë, që dyshohet se kishte synim ta shiste.

Sipas verifikimeve të mëtejshme rezultoi se makina e tij nuk ishte e regjistruar në sistem dhe se ai kishte një certifikatë regjistrimi të pavlefshme.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,796FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts