Friday, March 24, 2023
HomePolitikëRama takim me Bajram Begajn në Presidencë, ja çështjet që diskutoi me...

Rama takim me Bajram Begajn në Presidencë, ja çështjet që diskutoi me Kreun e Shtetit

-

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një vizitë në Presidencë, ku zhvilloi një takim me presidentin Bajram Begaj.

Në këtë takim janë prekur disa çështje të veçanta që kërkojnë bashkëpunim mes qeverisë dhe institucionit të Presidencës. Një nga ato është dhe çështja e detit.

Shqipëria është në një moment të përcaktimit të kufirit detar me shtetin grek për çështjen e Jonit, dhe është rënë dakord që çështja do shqyrtohet në gjykatën ndërkombëtare të Hagës.

Mes të tjerash një tjetër temë janë dhe emërimet e përfaqësuesve diplomatikë shqiptarë në vendet e juaja. Raportohet se janë një numër i konsiderueshëm ambasadorësh shqiptarë që ose i ka mbaruar mandati, ose kanë dalë në pension edhe dekretimet bejhën nga Presidenti.

Kujtojmë se Rama takimin e fundit me Begajn e ka pasur më 6 janar.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,748FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts