Sunday, October 1, 2023
HomePolitikëRama: Nga 20 prilli, shqiptarët do të udhëtojnë nga viza drejt Emirateve...

Rama: Nga 20 prilli, shqiptarët do të udhëtojnë nga viza drejt Emirateve të Bashkuara Arabe

-

 

Kryeministri i vendit Edi Rama ka dhënë një njoftim përmes rrjeteve sociale në lidhje me udhëtimin e shtetasve shqiptarë drejt vendeve të huaja.

Rama bëri me dije se nga 20 prilli shqiptarët do munden të udhëtojnë drejt Emirateve të Bashkuara Arabe pa viza.

Vendimi për këtë iniciativë ishte shpallur më 8 shkurt nga ministrja e Europës dhe Punëve të Jashtme Olta Xhaçka, pas mbledhjes së qeverisë, ku përtej Emirateve të Bashkuara Arabe liberalizimi përfshinte edhe Kinën.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,876FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts