Sunday, October 1, 2023
HomeAktualitetPresidentin Begaj do të marrë pjesë në Kurorëzimin e Mbretit Charles III

Presidentin Begaj do të marrë pjesë në Kurorëzimin e Mbretit Charles III

-

Presidentin Bajram Begaj do të udhëtojë në Britani për të marrë pjesë në Kurorëzimin e Mbretit Charles III dhe Mbretëreshës Camilla.

Lajmi është bërë i ditur edhe nga ambasadori i Britanisë së Madhe në vendin tonë, Alastair King-Smith i cili shkruan se është i lumtur që Begaj u bashkohet liderave botërorë në këtë event.

”Takova Presidentin Bajram Begaj përpara vizitës së tij në Britani për të marrë pjesë në Kurorëzimin e Mbretit Charles III dhe Mbretëreshës Camilla, si një dëshmi e marrëdhënies së fortë midis Britanisë dhe Shqipërisë. I lumtur që Presidenti Begaj do t’i bashkohet liderëve botërorë për të shënuar këtë ngjarje historike.”

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,876FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts