Tuesday, July 16, 2024
HomeAktualitetPresidenti Begaj: Të nderojmë sot 177-vjetorin e lindjes së poetit më të...

Presidenti Begaj: Të nderojmë sot 177-vjetorin e lindjes së poetit më të madh të Rilindjes Kombëtare

-

Presidenti Bajram Begaj ka ndarë një mesazh për 177-vjetorin e lindjes së shkrimtarit të madh shqiptar, Naim Frshëri.

Poeti Naim Frashëri ndriçoi një komb, frymëzoi një epokë dhe përjetësoi dashurinë për gjuhën shqipe! Le të nderojmë sot 177 vjetorin e lindjes së poetit më të madh të Rilindjes Kombëtare!”, shkruan Begaj në mesazhin e tij.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts