Wednesday, February 21, 2024
HomePolitikëZgjedhjet për kryetarin e ri, Basha rikonfirmohet në krye të Partisë Demokratike,...

Zgjedhjet për kryetarin e ri, Basha rikonfirmohet në krye të Partisë Demokratike, fiton me mbi 16 mijë vota

-

 

Partia Demokratike ka zgjedhur sot kryetarin e ri. Në krye të PD-së është zgjedhur Lulzim Basha me 16 196 vota.

Në një komunikim për mediat, Jemin Gjana deklaroi se Komisioni hartoi procesverbalin e rezultatit përfundimtar, dhe bazuar në të dhënat e votimeve në 71 degët e PD, rezultoi se kanë marrë pjesë në votime 18.052 anëtarë të PD, në raport me listën e miratuar.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts