Tuesday, June 25, 2024
HomeAktualitetParalajmërimi i Ramës: Vitin e ardhshëm paketë e re ndëshkuese për ndotësit

Paralajmërimi i Ramës: Vitin e ardhshëm paketë e re ndëshkuese për ndotësit

-

Vitin e ardhshëm pritet të hyjë në fuqi një paketë e re ndëshkimesh drastike ligjore për hedhësit e plehrave rrugëve.

Ky fakt u bë i ditur nga kryeministri Edi Rama. Ky i fundit reagoi ashpër në lidhje me rastet kur qytetarët hedhin në rrugë mbeturinat, ndërsa thekson se kështu prishet imazhi i vendit.

MESAZHI I RAMËS

#ShqipëriEPastër☀️🚯🇦🇱
Rrugët e reja janë për të shkurtuar distancat, jo për t’u kthyer në vendhedhje plehrash😡🤮
🙏🏻 Faleminderit Bashkisë Gjirokastër dhe ARRSH që u angazhuan në pastrimin e aksit Kardhiq-Delvinë që çdo ditë frekuentohet nga mijëra turistë📝👮♀️🚓🚨 ♻️
🔴 Dhe në këtë kthesë të madhe historike për turizmin e për ekonominë shqiptare, NE S’DO TË LEJOJMË QË SJELLJA E EGËR E NJË PAKICE INDIVIDËSH TË PACIPË, TË DËMTOJË SHQIPËRINË E RILINDUR TURISTIKE! NJË PAKETË E RE NDËSHKIMESH DRASTIKE LIGJORE PËR HEDHËSIT E PLEHRAVE RRUGËVE, DO TË HYJË NË FUQI MAKSIMUMI FILLIMVITIN E ARDHSHËM👊
#VetëmPërpara➡️🇦🇱

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts