Tuesday, June 25, 2024
HomeAktualitetRama inspektim tek ‘Shefqet Ndroqi’: Koncesioni i sterilizimit ka ulur infeksionet post-operatore

Rama inspektim tek ‘Shefqet Ndroqi’: Koncesioni i sterilizimit ka ulur infeksionet post-operatore

-

Kryeministri Edi Rama, ka zhvilluar ditën e sotme një vizitë spitalin Universitar ‘Shefqet Ndroqi’. Gjatë bashkëbisedimeve me mjekët, Rama shprehet se standardi i ri ka krijuar uljen e fenomenit të vjetër të infeksioneve post-operatore , duke shtuar se i ka kursyer shtetit dhjetëra miliona euro.

“Hetimi i SPAK-ut për abuzime të mundshme në procesin e ndërtimit të këtij Partneriteti Publik Privat, nuk e cënon aspak suksesin e prekshëm të kësaj nisme madhore të qeverisë shqiptare për Rilindjen e Shëndetësisë, por siguron që askush të mos mbetet i pandëshkuar nëse ia bën me hile shtetit dhe popullit shqiptar, duke nxjerrë përfitime vetjake të paligjshme gjatë kryerjes së detyrës në punën për qëllimin e përbashkët”, ka thënë më tej Rama.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,912FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts